Faq

Čím jsou výrobky zajímavé?

Výrobky řady Tudlee jsou zajímavé pro ty, kteří uvítají čistě přírodní výrobky, bez lepku, laktózy, sóji, palmového oleje nebo geneticky upravených surovin. Jsou čistě rostlinného původu, skvěle chutnají a jsou lehce stravitelné.

Co všechno patří pod značku Tudlee?

Je to řada 4 ovocných chia dezertů (mango, jahoda, vanilka, jablko a skořice), dále pak řada alternativ k sýrům přírodním ve verzi „natural“ nebo s provensálským kořením. Dostupnost ve formě bločků nebo plátků je identická s nabídkou klasických sýrů.

Součástí portfolia jsou také pomazánky s rajčaty a bazalkou nebo varianta “cheddar style”, vše výhradně na rostlinné bázi.

Co znamená Tudlee?

Tudlee nemá žádný význam ani v češtině, ani v žádném jiném jazyce, je to smyšlený název. Cílem bylo najít takové označení, které bude zvučné, bude mít mezinárodně znělou výslovnost a dosud nebylo registrovatelné v rámci EU. Skloubit vše dohromady nebylo jednoduché.

Jaká je cena?

Cena se liší u každého výrobku a pohybuje se v rozmezí od 30 do cca 45 Kč.  Tím se dostává na úroveň cen prémiových produktů v “mléčné kategorii”. To je zatím u spotřebitelů vnímáno velmi pozitivně s ohledem na často vysoké ceny výrobků z dovozu.

Jaké je složení výrobků Tudlee?

Dezerty jsou kombinací kokosového mléka, různých druhů ovoce, chia a vody.

Tudlee alternativy k mazacím sýrům pak kombinací kokosového tuku, mandlí, rýžové mouky a hrachové bílkoviny. Dle druhu příchutí pak obsahují provensálské byliny, rajřata a bazalku. Dochucovány jsou výhradně přírodními látkami

Kde se vyrábí?

Vyrábí se v našem výrobním závodě v Nýrsku v západních Čechách.

Kde se výrobky Tudlee prodávají?

Prodejní síť soustavně budujeme. V tuto chvíli si výrobky Tudlee mohou zájemci koupit v síti Globus, s řadou dalších odběratelů jednáme.  Všichni aktuální prodejci jsou uvedeni na webových stránkách. V případě zájmu o doporučení nejbližšího prodejce nám napiště na tany@tany.cz.   Rovněž vítáme i tipy spotřebitelů, kde by se mělo Tudlee prodávat.

Kolik chia obsahuje dezert?

Dezert obsahuje 8% chia. Je to množství, které je již dostatečně významné, pokud chceme docílit pozitivního účinku na organizmus. Horní hranice daná legislativou je 10%. My jsme se rozhodli se jí přiblížit a na množství chia semínek nešetřit, protože jejich vlastnosti jsou pro tělo prospěšné.

Tudlee je pro Vegany?

Tudlee produkty nejsou jen pro vegany. Naopak, jsou určené pro kohokoliv, kdo se zajímá o svůj jídelníček.  Označení “vegan” je rychlá informace, že i vegan je může bez obav zařadit do svého jídelníčku. Naším cílem je umožnit zájemcům koupit tyto výrobky v co nejširší obchodní síti, dostat je k co nejvíce zájemcům o zdravý životní styl. Stále více lidí hledá alternativu k mléčným nebo masným výrobkům, ochutnává je a zařazuje do svého jídelníčku. To je trend běžný nejen v ČR, ale i v celé EU.

Ze kterých zemí dovážíte suroviny pro výrobu?

Všechny suroviny používané pro výrobu řady Tudlee jsou nakupovány od pečlivě vybíraných a prověřených dodavatelů z tuzemska nebo zahraničí. Například chia semínka jsou původem z Jižní Ameriky a nakupovány od certifikovaného dodavatele.